Skånemästerskapet

Resultat onominerat 4-mannalag

 

1. BK Ohm

1. Mats Olsson 1435  
2. Thord Eliasson 1414  
3. Åsa Borggren 1409  
4. Lars Karlsson 1331 Resultat: 5589
5. Ove Olander 1260  
6. Stanislav Sebek 1215  
 

2. Team Ystad BK

1. Filip Emanuel 1451  
2. Mikael Lindholm 1340  
3. Ulf Emanuel 1339  
4. Jonathan Winhagen 1339 Resultat: 5469
5. Joakim Mårtensson 1238  
 

3. Lunds BK Mamba

1. Patrik Pettersson 1418  
2. Jonas Möller 1396  
3. Alexander Martinsson 1366  
4. Matz Hägg 1260 Resultat: 5440
5. Göran Åkesson 1258  
6. Niklas Assarsson 1257  
7. Magnus Persson 1241  
8. Monica Lindberg 1192  
9. Cathrine Mjöbo 1189  
10. Ulf-Arne Nilsson 1183  
11. Margareta Borglin 1163  
 

4. Höganäs BC

1. Arnar Jonsson 1382  
2. Jonas Olsson 1382  
3. Hugo Videtorp 1339  
4. Filip Eriksson 1318 Resultat: 5421
5. Mattias Möller 1315  
6. Martin Nilsson 1285  
7. Bjarne Strand 1272  
8. Emil Persson 1229  
9. Matti Persson 1208  
 

5. BK Spiken

1. Bernt Gabrielsson 1374  
2. Gustav Borg 1338  
3. David Eriksson 1334  
4. Bertil Ericsson 1322 Resultat: 5368
5. Jerry Hellgren 1296  
6. Oscar Borg 1230  
7. Mikael Kruse 1206  
 

6. BK Allön

1. Robert Kempner 1448  
2. Henrik Olsson 1321  
3. Pär Dehlin 1261  
4. Morgan Carlsson 1219 Resultat: 5249
 

7. BK Full House

1. Kim Andersson 1345  
2. Magnus Ahlberg 1318  
3. Mats Andersson 1284  
4. Ola Persson 1281 Resultat: 5228
5. Bo Wretling 1262  
6. Göran Vöcks 1241  
7. Stefan Harder 1169  
8. John Mattsson 1074  
9. Hugo Nilsson 1053  
 

8. BS Olymp

1. Mats Henriksson 1332  
2. Irene Nyqvist 1269  
3. Kevin Hansson 1267  
4. Johanna Henriksson 1221 Resultat: 5089
5. Mattias Johnasson 1210  
6. Pontus Nilsson 1194  
 

9. BK Bells

1. Birgitta Nilsson 1308  
2. Corinne Nilsson 1269  
3. Ewa Eliasson 1263  
4. Siv Andersson 1241 Resultat: 5081
 

10. Pilgårdens BC

1. Jan Nilsson 1334  
2. Max Andersson 1273  
3. Roger Hoffström 1261  
4. Ann-Margret Nilsson 1195 Resultat: 5063
 

11. BK Thule

1. Paul Lindfors 1399  
2. Anette Lindfors 1305  
3. Håkan Nilsson 1185  
4. Peter Tumpach 1142 Resultat: 5031
 

12. Halmia BS

1. Monika Sappelt 1253  
2. Niclas Waldemarsson 1241  
3. Kerstin Nilsson 1232  
4. Rolf Andersson 1218 Resultat: 4944
5. Peter Brandt 1189  
6. Bibbi Waldermarsson 1154  
 

13. BK Frigg

1. Jesper Johansson 1312  
2. Micael Zanderhäll 1234  
3. Raymond Oskarsson 1202  
4. Jonas Ask 1088 Resultat: 4836
 

14. Team Bjuv BF

1. Jonas Ekenberg 1426  
2. Anders Åkesson 1365  
3. Bo Månsson 1270 Resultat: 4061
 

15. BK Hammaren

1. Daniel R Blixt 1380  
2. Christofer Bäck 1212  
3. Eric Johansson 1210 Resultat: 3802
 

16. Scandinavia BC

1. Christina Nilsson 1317  
2. Leni Nilsson 1292  
3. Charlotte Persson 1132 Resultat: 3741
 

17. Tollarps BK

1. Anders Nilsson 1307  
2. Stefan Johansson 1246  
3. Per-Ola Fredriksson 1170 Resultat: 3723
 

18. BK Söder

1. Eva Carlsson 1349  
2. Carola Strandh 1342 Resultat: 2691
 

19. BK Bråhög

1. Simon Svärd 1357  
2. Johnny Svärdh 1276 Resultat: 2633
 

20. BK Bowino

1. Mattias Högberg 1353  
2. Rickard Sjögren 1275 Resultat: 2628
 

21. Markaryds BK

1. Marie Pettersson 1302  
2. Thomas Karlsson 1259 Resultat: 2561
 

22. Kulladals BS

1. Leif Svantesson 1279  
2. Gert Lundahl 1237 Resultat: 2516
 

23. Olofströms BS

1. Benny Danielsson 1353  
2. Fredrik Pihl 1155 Resultat: 2508
 

24. BK 1927

1. Jan-Åke Ottosson 1224  
2. Monica Klasson 1218 Resultat: 2442
 

25. Staffanstorps BK

1. Mickael Sand 1427 Resultat: 1427
 

26. BK Turbanen

1. Niklas Pålsson 1408 Resultat: 1408
 

27. Tramo IF

1. Patrik Asmundsson 1363 Resultat: 1363
 

28. BK Playax

1. Mats Jacobsson 1332 Resultat: 1332
 

29. Hebergs BS

1. Martin Lindal 1306 Resultat: 1306
 

30. BK Femtionian

1. Per Montén 1244 Resultat: 1244
 

31. BS Hässle

1. Tina Montén 1232 Resultat: 1232
 

32. BK Falcon Ladies

1. Ingela Jernström 1230 Resultat: 1230
 

33. BK Stenbocken

1. Lennart Olsson 0 Resultat: 0