Skånemästerskapet

Resultat onominerat 4-mannalag

 

1. Kulladals BS

1. Niklas Rothman 1459  
2. Robert Kaneby 1409  
3. Alexander Rosendahl 1367  
4. Johan Danielsson 1365 Resultat: 5600
5. Joakim Allers 1309  
6. Leif Svantesson 1280  
7. Gert Lundahl 1157  
 

2. Lunds BK Mamba

1. Matz Hägg 1398  
2. Magnus Persson 1386  
3. Robin Johansen 1359  
4. Jacob Lundin 1347 Resultat: 5490
5. Patrik Pettersson 1346  
6. Jonas Möller 1312  
7. Niklas Assarsson 1282  
8. Göran Åkesson 1272  
9. Monica Lindberg 1262  
10. Ulf-Arne Nilsson 1250  
11. Tom Nyholm 1241  
12. Alexander Martinsson 1223  
13. Margareta Borglin 1204  
14. Cathrine Mjöbo 1100  
 

3. Team Ystad BK

1. Filip Emanuel 1438  
2. Jonathan Winhagen 1391  
3. Joakim Mårtensson 1253  
4. Mikael Lindholm 1251 Resultat: 5333
5. Kent Mårtensson 1251  
6. Mikael Jönsson 1209  
7. Ulf Emanuel 1207  
8. Stefan Winhagen 1203  
9. Rose-Marie Winhagen 1116  
 

4. BK Thule

1. Paul Lindfors 1373  
2. Håkan Nilsson 1308  
3. Maximilian Ståhl 1239  
4. Leon Pedersen 1192 Resultat: 5112
5. Anette Lindfors 1148  
6. Pooripach Jantan 1126  
7. Peter Tumpach 1066  
 

5. BK Spiken

1. Jerry Hellgren 1332  
2. David Eriksson 1263  
3. Gustav Borg 1261  
4. Bernt Gabrielsson 1225 Resultat: 5081
 

6. BK Lödde

1. Lefty Nilsson 1339  
2. Jörgen Svensson 1251  
3. Simon Svensson 1235  
4. Bill Persson 1234 Resultat: 5059
5. Mikael Persson 1130  
6. Alex Jahromi 1048  
7. Chris Strandbring 1026  
 

7. BK Allön

1. Pär Dehlin 1307  
2. Henrik Olsson 1303  
3. Robert Kempner 1205  
4. Morgan Carlsson 1165 Resultat: 4980
5. Jens Lind 1150  
 

8. BK Bells

1. Corinne Nilsson 1262  
2. Ewa Eliasson 1225  
3. Siv Andersson 1216  
4. Birgitta Nilsson 1190 Resultat: 4893
 

9. BS Olymp

1. Irene Nyqvist 1289  
2. Kevin Hansson 1192  
3. Mattias Johnasson 1149  
4. Mats Henriksson 1137 Resultat: 4767
5. Pontus Nilsson 1115  
 

10. Tollarps BK

1. Christoffer Nilsson 1210  
2. Anders Nilsson 1182  
3. Stefan Johansson 1163  
4. Per-Ola Fredriksson 1135 Resultat: 4690
 

11. Halmia BS

1. Bibbi Waldermarsson 1163  
2. Monika Sappelt 1160  
3. Kerstin Nilsson 1126  
4. Niclas Waldemarsson 1064 Resultat: 4513
 

12. Pilgårdens BC

1. Ann-Margret Nilsson 1376  
2. Roger Hoffström 1323  
3. Jan Nilsson 1266 Resultat: 3965
 

13. BK Tolvåker

1. Per Jönsson 1254  
2. Jimmy Persson 1237  
3. Jesper Ahl 1166 Resultat: 3657
 

14. BK Söder

1. Carola Strandh 1384  
2. Eva Carlsson 1216 Resultat: 2600
 

15. Öresunds BS

1. Dennis Fyhr 1384  
2. Mikael Blomqvist 1201 Resultat: 2585
 

16. BK Bowino

1. Rickard Sjögren 1327  
2. Mattias Högberg 1181 Resultat: 2508
 

17. Olofströms BS

1. Benny Danielsson 1280  
2. Fredrik Pihl 1210 Resultat: 2490
 

18. BK Hammaren

1. Christofer Bäck 1251  
2. Robin Sjöstrand 1223 Resultat: 2474
 

19. Scandinavia BC

1. Christina Nilsson 1202  
2. Leni Nilsson 1187 Resultat: 2389
 

20. Höganäs BC

1. Matti Persson 1208  
2. Bjarne Strand 1143 Resultat: 2351
 

21. BK 1927

1. Jan-Åke Ottosson 1205  
2. Monica Klasson 1098 Resultat: 2303
 

22. BK Bråhög

1. Johnny Svärdh 1142  
2. Simon Svärd 1134 Resultat: 2276
 

23. BK Frigg

1. Emil Nilsson 1428 Resultat: 1428
 

24. BK Rollers

1. Pontus Ek 1360 Resultat: 1360
 

25. Staffanstorps BK

1. Mickael Sand 1348 Resultat: 1348
 

26. Hebergs BS

1. Martin Lindal 1339 Resultat: 1339
 

27. BK Full House

1. Mats Andersson 1263 Resultat: 1263
 

28. BK Ohm

1. Stanislav Sebek 1248 Resultat: 1248
 

29. BK Falcon Ladies

1. Ingela Jernström 1241 Resultat: 1241
 

30. Team Bjuv BF

1. Anders Åkesson 1212 Resultat: 1212
 

31. BK Turbanen

1. Niklas Pålsson 1203 Resultat: 1203
 

32. BK Sösdala

1. Anton Nilsson 1180 Resultat: 1180
 

33. BK Virveln

1. Johanna Kilander 1135 Resultat: 1135
 

34. IS Göta

1. Robin Persson 1135 Resultat: 1135
 

35. Tramo IF

1. Patrik Asmundsson 1106 Resultat: 1106